Zestaw prysznicowy, czy panel prysznicowy – co wybrać?

Zestaw prysznicowy, czy panel prysznicowy – co wybrać?

Łazienka to miejsce, w którym zarówno rozpoczynamy dzień, jak i kończymy. To miejsce, które powinno stwarzać aurę relaksu, ale miło byłoby, gdyby była też funkcjonalna. W podstawowym wyposażeniu łazienki znaleźć można znaleźć kabinę lub wannę, lustro, toaletę i mnóstwo gadżetów. Ważne jednak, by w łazience można było wziąć prysznic lub wykąpać się w wannie i znaleźć chwilę dla siebie w pachnącej pianie, lub strumieniem ciepłej wody. Potrzebny do tego jest prysznic, a właściwie panel prysznicowy lub zestaw prysznicowy. Na czym polega różnica i gdzie znaleźć odpowiedź, co naprawdę warto wybrać?

Panel prysznicowy, a zestaw prysznicowy – różnice

Niektórzy uważają, że między panelem prysznicowym, a zestawem prysznicowym nie ma zbyt wielkich różnic, ale różnica jest zasadnicza, otóż, panele prysznicowe są bardziej rozbudowane. Chodzi tu nie tylko o podstawowe techniczne wyposażenie paneli prysznicowych, ale również o ich wygląd zewnętrzny. Różnica polega na tym, że panele prócz słuchawki czy deszczownicy posiadają również dysze masażowe, lub termostat. Panele prysznicowe w swej budowie są również bardziej zwarte i obudowane często obudową z tworzywa, stali nierdzewnej, lub bambusa. Jest to tak zwana maskownica, która stanowi część designu danego panelu prysznicowego.

Panele z dyszami do masażu są droższe od zwykłych paneli, lub też zestawów prysznicowych. Mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych. Wyróżnia się również różne modele paneli prysznicowych ze względu na ich umiejscowienie. Występują na przykład panele prysznicowe narożne, który można śmiało zamontować w niewielkiej łazience w rogu kabiny prysznicowej. Natomiast klasyczny zestaw prysznicowy składa się z baterii natryskowej, lub zestawu podtynkowego, a także słuchawki, węża i deszczownicy.

Bateria prysznicowa z deszczownicą, wraz ze słuchawką stanowią doskonałe połączenie pod prysznic, który umożliwi szybką kąpiel. Zestawy te są obecnie mniej lub bardziej ekskluzywne, ale jest ich szereg z wieloma możliwościami użytkowania i montażu. Różnica polega zatem, przede wszystkim na wyglądzie zewnętrznym.

zestaw prysznicowy

Zestaw podtynkowy prysznicowy

Podtynkowe zestawy prysznicowe są obecnie najbardziej rozchwytywane. Wpisują się idealnie w nowoczesny design łazienkowy, są najczęściej wybierane przez klientów. Ich plusem jest to, że są one minimalistyczne. Nie zajmują wiele miejsca, są praktyczne, łatwo się je czyści i są proste w użytkowaniu. Dla niektórych im mniej, tym lepiej. Przy instalacji wymagane jest wcześniejsze zaplanowanie, ponieważ box podtynkowy, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się pod tynkiem, czyli w ścianie. Takie rozwiązanie nadaje pomieszczeniu zupełnie innego wyglądu, a nawet nowoczesnego apartamentu. W ofercie sklepów można znaleźć zestawy prysznicowe Grohe, które są bardzo polecane. A także wielu innych producentów.

Zestaw prysznicowy chromowany czy czarny?

Tutaj kwestią do rozważenia jest również kolor zestawu prysznicowego https://www.lazienkiabc.pl/Zestawy-prysznicowe-c321  lub zestawu prysznicowego z deszczownicą. Czarny zestaw prysznicowy doskonale wpisuje się w nowoczesny design, a chrom natomiast, to zestaw uniwersalny, pasuje do większości łazienek. Jest to oczywiście kwestią gustu i ogólnego projektu, ale zarówno zestaw prysznicowy czarny, jak i w chromie doskonale sprawdzi się w kabinach prysznicowych, jak i wannach z parawanem.

Redakcja

Related Posts

Jakie korzyści przynosi instalacja rekuperacji w domu?

Jakie korzyści przynosi instalacja rekuperacji w domu?

Znaczenie prawidłowego projektowania instalacji wodno-kanalizacyjnych w Bydgoszczy

Znaczenie prawidłowego projektowania instalacji wodno-kanalizacyjnych w Bydgoszczy

Poradnik jak zorganizować wnętrze!

Poradnik jak zorganizować wnętrze!

Oczyszczacz powietrza marki Sanjo OP-012

Oczyszczacz powietrza marki Sanjo OP-012

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *