Sklep z olejkami – naturalne sposoby na walkę z bólem!

Sklep z olejkami – naturalne sposoby na walkę z bólem!

Ból i dyskomfort o różnym pochodzeniu mogą pojawić się nagle, dezorganizując nasz dzień i wyłączając nas z normalnej aktywności. Często sięgamy wówczas po popularne środki farmakologiczne, choć idealne rozwiązanie podsyła nam sama natura. To naturalne olejki eteryczne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród tych, którzy czerpią z naturalnych rozwiązań. Po który aromatyczny olejek warto sięgnąć, by pozbyć się bólu? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Naturalne olejki eteryczne na ból głowy

Ból głowy dotyka nas niezależnie od pory dnia i znacząco pogarsza jakość naszego funkcjonowania. Aby się go pozbyć, nie trzeba sięgać po środki farmakologiczne. Wprost przeciwnie, wystarczy tylko dyfuzor ultradźwiękowy czy kominek zapachowy oraz terapeutyczna moc najpiękniejszych zapachów. Czasem już jedna kropla olejku eterycznego wystarczy, by aromaterapia przywróciła spokój dla ducha i zdrowie dla ciała. Destylacja olejków pozwala z kolei na oczyszczenie atmosfery, pozostawiając w pomieszczeniu piękny zapach, oddziałujący na zmysły.

Olejki eteryczne wykazują silne działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, odstraszają owady, leczą ciało i umysł i pozwalają pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości, w tym również bólowych. W przypadku bólu głowy polecane są m.in.:

  • olejek miętowy,
  • olejek lawendowy, powstający w procesie destylacji parowej kwiatów i ziela,
  • olejek eukaliptusowy, wykazujący również działanie przeciwbakteryjne,
  • olejek geraniowy,
  • olejek z drzewa herbacianego.

olejek lawendowy

Olejek eteryczny na ból mięśni

Aromaterapia doceniana była już w czasach starożytnych. Dziś substancje zapachowe wykorzystywane są zarówno w celach relaksacyjnych, jak i terapeutycznych. Warto odkryć ich potencjał w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Można wykorzystać go w trakcie aromatycznych kąpieli, masaży ciała, inhalacji czy dyfuzji. Również i bólom mięśni dedykowane są specjalne olejki eteryczne, wytwarzane z różnych fragmentów roślin i zamknięte w niewielkich rozmiarów buteleczkach. Olejki, które pozwalają zwalczyć ból mięśni to m.in.:

  • olejek eukaliptusowy,
  • olejek goździkowy i cynamonowy, wykazujące również działanie rozgrzewające,
  • olejek lawendowy, pozwalający walczyć z bezsennością,
  • olejek rozmarynowy,
  • olejek z mięty pieprzowej.

Który sklep z olejkami wybrać?

Chcąc wykorzystać aromaterapeutyczny charakter olejków oraz wprowadzić pielęgnację naturalnymi olejami do swojej codzienności, warto postawić na produkty najwyższej, certyfikowanej jakości. Tylko takie pozwalają bezpiecznie, a zarazem skutecznie dążyć do wymarzonych rezultatów. W Olejkowym Sklepie znaleźć można szeroki wybór produktów najlepszej jakości. W swojej ofercie posiada on wyłącznie naturalne olejki, bez domieszek sztucznych substancji. Spełniają one wszelkie normy ekologiczne i pochodzą ze sprawdzonych, certyfikowanych farm. Warto zapoznać się z ofertą Olejkowego Sklepu, by sięgać wyłącznie po produkty najlepszej jakości, posiadające olbrzymi potencjał, którego z pewnością nie znajdzie się w tańszych produktach od niesprawdzonych producentów.

Redakcja

Related Posts

Jak dobrać wózek inwalidzki? Praktyczne wskazówki

Jak dobrać wózek inwalidzki? Praktyczne wskazówki

Jak wybrać plan dietetyczny online?

Jak wybrać plan dietetyczny online?

Wiele zastosowań na wyroby z drewna oliwnego

Wiele zastosowań na wyroby z drewna oliwnego

Czy piecyk naftowy do namiotu jest bezpieczny?

Czy piecyk naftowy do namiotu jest bezpieczny?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 12 =